Ana Sayfa Yaşam Marmaris Şehir Eşleştirme Toplantısına Katıldı

Marmaris Şehir Eşleştirme Toplantısına Katıldı

1
0
Paylaş

Türkiye ve AB üyesi ülkelerdeki yerel yönetimler arasında sürdürülebilir yapılar oluşturmayı hedefleyen Şehir Eşleştirme Hibe Programına ilişkin bilgilendirme toplantısı İzmir’ de gerçekleşti. Toplantıya Marmaris Belediyesi de katıldı.

70 belediyenin katıldığı Şehir Eşleştirme Hibe Programına ilişkin teklif çağrısı bilgilendirme toplantısı İzmir’de yapıldı.

Marmaris Belediyesi de Avrupa Birliği üyesi kardeş şehirler ile ortak projeler gerçekleştirmek adına toplantıda yerini aldı.

Açılış konuşmalarının ardından Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Daire Başkanı Bülent Özcan Bakanlık tarafından açıklanan hibe programı hakkında genel bilgiler verdi.

Özcan ”Toplam bütçesi 2,6 milyon avro olan hibe programı kapsamında Türkiye ve AB yerel yönetimleri arasında kardeş şehir ilişkilerini ve yerel yönetimlerin Avrupa Birliği bütünleşme sürecindeki rollerini güçlendirmeyi amaçlayan projelere öncelik verilecektir. Türkiye’den belediyeler, mahalli idare birlikleri, valilikler ve kaymakamlıklar ile AB üyesi ülkelerden yerel yönetimlerin ortaklaşa geliştirecekleri projelere, en az 60 bin avro, en fazla da 130 bin avro hibe desteği sağlanacaktır” dedi.

AB Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığın’dan Murat Özçelebi ise hazırlanması gereken ve hibe programını kapsayan projeler hakkında detaylı bilgi vererek sunum yaptı.

Toplantıya katılan Marmaris belediyesi personeli, belediyenin daha önce yapmış olduğu projeler ve almış olduğu hibe programları hakkında bakanlık görevlilerine bilgi verdi. Toplantının ikinci oturumunda proje teklifi hazırlaması hakkında detaylı bilgiler aktarıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here