Ana Sayfa Rizespor Ç.Rizespor İstanbul’da Tek Yürek

Ç.Rizespor İstanbul’da Tek Yürek

1
0
Paylaş

Rizespor Başkanı H.Kemal Yardımcı, Süper lige çıktığımız taktirde bize yakışan İbrahim Üzülmez ile devam etmektir. Bunun için de oturup konuşacağız” dedi

 

Çaykur Rizespor Başkanı H. Kemal Yardımcı, Rize’nin dinamiklerinin sosyal, sportif ve ekonomik yönden devreyi girmeleri için uğraş verdiklerinin ve bunda da önemli mesafe kat ettiklerini söyledi. Bulundukları her ortamda Rize’ nin canlılığını samimiyet ve dostluk adına ortaya koyduklarını ifade eden Yardımcı, “Futbol birleştirici bir unsur. Göreve geldiğim günden itibaren yönetim kurulumuzla birlikte bunun çalışması içindeyiz. Temeli oluşturduk ve bundan sonra çalışmalarımıza devam ediyoruz. Her fırsatı değerlendiriyoruz” dedi.

 

Camia birlik, beraberlik ve bütünlüğünün sadece yurt içinde değil yurt dışın dada olması gerektiğinin altını çizen Başkan Yardımcı, “Özellikle Avrupa da bulunan Rize derneklerinden büyük ilgi ve alaka var. İçerde olduğu gibi dışarıda ilgi, alaka ve birliktelik her geçen gün artıyor. Avrupa da ki Rize derneklerimizi şampiyonluk maçımıza davet ediyorum. Amacımız Rizelileri canlandırıp harekete geçirmek” diye konuştu. Türkiye Futbol Federasyonunun açıkladığı kulüplerin menajerlere ödediği ücretlerle ilgili olarak da konuşan Yardımcı, “Biz menajerlere bu sezonun yanı sıra geçen sezondan kalma paralarda ödedik.

 

Bu Türk futbolunun bir sıkıntısı. TFF’nin açıkladığı rakamların çokluğu ve azlığından yanı sıra sistemin çalıştırılmasın da ki sorun. Menajerler lik sisteminin Türk futbolundaki etkileri belli. Bunları fazla tartışmakta manasız. Bu konuda bize görüşlerimiz sorulduğunda bizde fikrimizi söylüyoruz”. 1. Lig’ de son viraja girildiğini belirten Yardımcı, “Kalan 5 maçtan alacağımız 10 puan Rizespor’u süper lige çıkartır düşüncesini taşıyorum. Temennim 23 Nisan haftasının denk geldiği son iki haftada ipe göğüslemek. İstanbul’da oynayacağımız Ümraniyespor maçına stressiz gitmek. Bunu umut ediyorum ve takıma güveniyorum”.

 

Leonard Kweuke ile ilgili olarak da konuşan Başkan Kemal Yardımcı, “Kweuke’ nin durumu iyi. Eskişehirspor maçında görev alabilir. Kendisinden beklentimiz yüksek. Sakatlığı yönünden bir sıkıntısı olmazsa kalan maçlarda ondan faydalanacağız. Bunu istiyoruz. Ligin son haftalarında oynayıp takıma katkı sağlayacaktı” dedi. İbrahim Üzülmez ile ilgili olarak da konuşan Yardımcı, “Süper lige çıktığımızda bize yakışan hocamızla devam etmektir. Oturup konuşacağız. Kendisiyle anlaşma arzumuz var. Ben bunu arzu ediyorum. Ancak ilerleyen süreç ne gösterir bunu bekleyip göreceğiz.  Önce çıkmamız gerek. Dereyi görmeden paçayı sıvayamayız” diye konuştu.

TARAFTARIMIZIN DESTEĞİYLE KAZANACAĞIZ  

Çaykur Rizespor’un gurbetçi oyuncusu Robin Yalçın lig’ de kalma mücadelesi veren Eskişehirspor ile oynayacakları maçın çok zor geçeceğini belirterek , şunları söyledi: “Artık taraftarın desteğini her zamankinden daha fazla arkamıza almamız gerektiğini düşünüyorum. Artık ligin sonuna geldik. Kendi sahamızda 3 maç oynayacağız. Onların desteğini içeride oynayacağımız önemli maçlarda yanımızda görmek istiyoruz. Bunun Eskişehirspor maçı ile başlamasını istiyoruz.

Zor maç olacak ama kazanan taraftar olmak zorundayız. Bir seri yakalamak zorundayız. Eskişehir, Denizli ve Giresunspor  maçlarında alacağımız puanlar bizim kaderimizi belirleyecek. Taraftarımızın desteği bizi ekstra motive edecek” dedi.

 Alihan TELATAR / Günebakış

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here