Ana Sayfa Politika AK Parti’den müthiş iddia: CHP ve HDP ittifak yapacak!

AK Parti’den müthiş iddia: CHP ve HDP ittifak yapacak!

1
0
Paylaş

TRT Haber canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan ve değerlendirmelerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Türkiye’nin Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla sınırlarındaki tehdidi bertaraf ettiğini, oluşturulmak istenen terör koridorunun ortadan kaldırıldığını, terör devleti kurma hayalinin suya düştüğünü, Amerika’nın bölgede oluşturmayı planladığı birtakım hesapların yanlış olduğunun ortaya çıktığını söyledi.

 

“TEŞEKKÜR ETMELERİ GEREKENLER HAKARET EDİYORLAR”

 

Anayasada, cumhurbaşkanının “Başkomutan” olarak tanımladığını hatırlatan Ünal, “Türkiye’nin bertaraf ettiği çok büyük bir güvenlik riskini ortadan kaldıran Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, ordumuza teşekkür etmeleri gerekenler, bugün hakaret ediyorlar.” şeklinde konuştu.

 

Ünal, Türkiye’nin büyüme ve ihracat rakamlarındaki artışa dikkati çekerek, “2007 yılından bu yana 512 milyon nüfuslu 28 Avrupa Birliği ülkesi 5,2 milyon kişiye istihdam sağlayabilmiş. 81 milyon nüfuslu Türkiye ise aynı yıllar içinde 8,6 milyon kişiye istihdam sağlamış. Son bir yılda 1,5 milyon kişiye iş olanağı sağlamış. Sadece bu kriter Türkiye’nin ne durumda olduğunu göstermesi açısından önemli.” değerlendirmesinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here