Ana Sayfa Gündem Bakanlar Kurulu sonrası flaş Afrin açıklaması: Felakete yol açar

Bakanlar Kurulu sonrası flaş Afrin açıklaması: Felakete yol açar

1
0
Paylaş

BAŞBAKAN Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Suriye’de rejim güçlerinin Afrin’e ilerlediği iddiasıyla ilgili uyarılarda bulunarak, “Rejimin PYD-YPG terör örgütlerini müdafaa için Afrin’e birlik sevk etme gibi bir düşünceye varması veya bu yönde adım atması bölge bakımından çok büyük felaketlere yol açar” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de yaklaşık 5 saat süren Bakanlar Kurulu’nun ardından açıklamalarda bulunan Bozdağ, özetle şunları söyledi:

GERİ DÖNÜŞ SÖZ KONUSU DEĞİL

“(Suriye rejiminin Afrin’e gireceği iddiası) Zeytin Dalı Harekatı başladığı gün nasıl bir hedefle başladıysa aynı hedef doğrultusunda planlı ve başarılı bir şekilde devam etmektedir. Türkiye’nin bu konuda kararlılığı, pozisyonu nettir, yaptıkları, yapacakları nettir. Bölge terör örgütlerinden ve teröristlerden arındırılıncaya, bölgede huzur, barış, istikrar yeniden tesis edilinceye, sınır güvenliğimiz, sınır boylarında yaşayan vatandaşlarımız ve ülkemiz tehdit altından kurtarılıncaya kadar bu harekat devam edecektir. Türkiye bu noktada kararlıdır. Burada bir geri dönüş söz konusu değildir, olmayacaktır. Bölgedeki son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadele kararlı bir şekilde devam edecektir. PYD-YPG’nin Suriye yönetimiyle görüştüğü, anlaştığına dair haberler medyada yer aldı. Bu haberler doğru mu değil mi yakından takibini yapıyoruz. Hem istihbarat örgütümüz hem güvenlik birimlerimiz hem hükümetimiz bütün yönleriyle konuyu yakından takip ediyoruz. Her ne kadar bugün Suriye resmi haber ajansı Sana Suriye rejimine bağlı bazı güçlerin Afrin’e gireceğine dair bir haber geçtiyse de bu haber resmi makamlar tarafından doğrulanmamıştır ki gerçek dışıdır, gerçekle alakası yoktur. Güvenlik kaynaklarımızın bize verdiği bilgiye göre Suriye yönetiminin bölgeye herhangi bir güvenlik gücü göndermesi şu an için söz konusu değildir.

Çocuklara cinsel saldırılarla ilgili komisyon oluşturuldu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here