Ana Sayfa Gündem Marmaris Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı

Marmaris Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı

1
0
Paylaş

Marmaris Belediye Meclisi, Şubat Ayı olağan toplantısının birinci oturumunu bugün gerçekleştirdi. Toplantıda yedi gündem maddesi görüşüldü. Gündem maddelerinden biri Beldibi Uygulama İmar planına ilişkin plan notlarının revize edilmesiydi. Marmaris Belediye Meclisi, ilçe sınırları dahilinde ortak bir planlama dilinin oluşturulması amacıyla plan notlarının revize edilmesine karar verdi.

Marmaris Belediye Meclisi Şubat ayı olağan meclis toplantısının birinci oturumunda  biri gündem dışı olmak üzere yedi madde  karara bağladı.

Toplantıda 1 ile 6 Mart tarihleri arasında Hollanda’nın Utrecht kentinde düzenlenecek bisiklet ve yürüyüş fuarına Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Kamil Öner ve Marmaris Belediyesi Özel Kalem Müdürü Sedat Kirt’in katılımı oy birliği ile kabul edildi.

Belediye bünyesinde tam zamanlı sözleşmeli personel çalıştarılması, devlet malzeme ofisinden araç satın alınması oy birliği ile karara bağlandı.

2 Ocak tarihli meclis kararı ile Ömer Mengi ismi verilen kavşağın adı  ailenin başvurusu üzerine Mengi Kavşağı olarak değiştirildi.

Marmaris ve Çevresi Turizm alanı ile Marmaris Milli Parkı sınırları dışında kalan Marmaris Kuzey kesimi Beldibi Uygulama İmar planına ilişkin plan notlarının, Marmaris sınırları dahilinde ortak bir planlama dilinin oluşturulması amacıyla revize edilmesi de görüşüldü.Marmaris Belediye başkanı Ali Acar,gündem maddesine ilişkin bilgi verdi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here