Ana Sayfa Ekonomi Muğla’da Turizmciler Umutlu

Muğla’da Turizmciler Umutlu

1
0
Paylaş

Muğla’da 2015 yılına kadar gelen turist sayısındaki artış 2016 yılında darbe girişimi ve Rusya ile yaşanan kriz sonrası büyük düşüş yaşamıştı. Muğla’daki turizm temsilcileri 2017 yılında başlayan yükselişin 2018 yılında artarak devam edeceğini söylüyor.  Turizmciler buna dayanak olarak ise katıldıkları turizm fuarlarındaki ilgi ve rezervasyonlardaki artışı gösteriyor.

Fethiye, Dalaman, Ortaca, Marmaris, Ula, Datça ve Bodrum gibi önemli turistik bölgelere sahip Muğla’da 2015 yılına kadar gelen turist sayısındaki artış, 2016 yılında darbe girişimi ve Rusya ile yaşanan kriz sonrası büyük düşüş yaşamıştı.

Muğla’daki Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanları, 2017 yılında başlayan yükselişin 2018 yılında artarak devam edeceğini, bunun göstergesinin ise katıldıkları turizm fuarlarındaki ilgi ve rezervasyonlar olduğunu belirtiyor.

Fethiye Otelciler Birliği Derneği Başkanı Bülent Uysal, Muğla’nın turizm açısından en kötü yıllarının 2016 ve 2017 yılı olduğunu belirterek şunları söyledi.

Uysal,2018 yılı sezonu için umut verici konuştu.

Güney Ege Otelciler Birliği Başkanı Bülent Bülbüloğlu katıldıkları İngiltere ve Hollanda fuarlarından elde ettikleri verilerin önemli sayılabilecek bir artışı işaret ettiğini söyledi.

Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik İşletmeciler Birliği Başkanı Yücel Okutur ise ‘2018 yılında turizmde tekrar istenilen noktaya doğru ilerlemeye başladıklarını kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here